Rynek pracy w Polsce i sytuacja gospodarcza oraz przyszłość

 

Dzisiaj czytając codzienne wiadomości natknąłem się na bardzo interesujący artykuł: http://wyborcza.pl/magazyn/1,140070,16452059,Jerzy_Hausner__Dokad_idziemy_.html nagrania youtube jakie znajdziemy w nim to: 

 

 

 

Raport o którym mowa znajduje się tutaj pod następującym linkiem: http://www.mpips.gov.pl/gfx/mpips/userfiles/_public/1_NOWA%20STRONA/Aktualnosci/seniorzy/badania%20aktywne%20starzenie/pl_2030_wyzwania_rozwojowe.pdf zwłaszcza zachęcam do przeczytania sekcji o długości czasie wykonywania pracy oraz zmiany modelu funkcjonowania Państwa w kwestii emerytur. 

 

Jest również parę cytatów (mogą lekko się różnić):

 

"Jeśli praca jest dla nas wartością to inne rzeczy przyjdą same, będą takie sytuacje że w ten czy inny sposób nam to przyniesie"

 

Cooperation and competition "To jest totalny idiotyzm i nagradza się na podstawie ilości punktów to jak my mamy zbudować elementy współpracy" jak to rozwiązać ? To jest pytanie "Ale edukacja nie kończy się na szkole podstawowej czy liceum" "Nie umiem zorganizować pracy w grupach- ja przyznaję się do porażki w tej dziedzinie"

 

"Nauka znalazła się trochę w impasie i nagle zgubiła to co dla AS było"

 

"To co jest wspólnotowe w Polsce zostało bardzo osłabione"

 

"Jeśli nie zaczniemy myśleć o drodze, szkole to nie będziemy dalej się rozwijać"

 

"Ja się staję dzięki pracy" "Robię co lubię, lubię co robię"

 

"Studia to czas na rozwój, im więcej w siebie włożycie tym więcej będziecie mieli do dania"

 

Ciekaw jestem czy w telewizji była mowa o tym raporcie ? 

 

EDIT: Nie mogłem się powstrzymać przed przeklejeniem tego fragmentu:

 

"Polska chwali się tym, że eksportuje na potęgę, wysyłamy za granicę masę nowoczesnych towarów. Pan w raporcie ostrzega, że mamy "eksport o niskiej wartości dodanej". Co to znaczy? 

 

– Żeby coś wyprodukować – np. samochód, bo to jeden z naszych hitów eksportowych – najpierw musi być jakaś idea, pomysł, który przekształca się w projekt, potem są różnego rodzaju części składowe, wreszcie jest montowanie, a na końcu dystrybucja i marketing. I największą wartość dodaną, czyli największy zwrot z poniesionych nakładów, uzyskuje się w pierwszej fazie tego łańcucha i w ostatniej. Najmniej opłacalny jest środek, czyli montowanie."

 

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *