Słownictwo 2019

A Ciebie jest trudniej zapomnieć czy zapamiętać?

Życie wewnętrzne nikogo nie interesuje, bo po pierwsze każdy z nas jakieś tam ma, a po drugie, i tak jest ono niezgłębione.
Roland Topor, P​​amiętnik starego pierdoły
Prawdziwa moc mężczyzny najlepiej widoczna jest w tym jak uśmiecha się kobieta, która siedzi obok ​​niego.

“Lubię XIX-wieczne uczucia. Wzniosłość, wzruszenie, cierpienie, namiętność. Mam wrażenie, że dziś skutecznie je sobie pomniejszamy – wolimy żeby było letnio, w cudzysłowie. To czasy małych emocji. Głębokie zakochanie, czy rozpacz wydają się śmieszne(…)” ~Zadie Smith~

„Otwórz się. Wpuść do swojego serca kogoś, kto rozumie Ciebie, Twoje poczucie humoru, Twoją muzykę, Twoje marzenia. Nie umawiaj się z kimś, kto zamyka Ci oczy na cud, jakim są Twoi przyjaciele, Twoja rodzina i Ty sam. Znajdź kogoś, kto sprawia, że się uśmiechasz, śmiejesz i bujasz w obłokach przez całą drogę do domu.”
Większość z nas kryje się za egocentryczną skłonnością do tworzenia iluzji własnej wyjątkowości.”
Philip Zimbardo – The Lucifer Effect
An old school mentality in a new school world,are there men out there for me? I’m loyal, intelligent, articulate, strong minded, stubborn, fun. I would love to meet a man with their own mind, a sense of dignity, self-respect and understanding that together we can achieve more.
I’m never looking but I’m ready to meet someone who can share this journey together ,and not be just soulmates but maybe something more like Bonnie and Clyde
Jest piątek, pewnie jak każdy szanujący się członek korpospołeczności, tych którzy piszą CRUD’y za dobry pieniądz z niecierpliwościa czekasz weekendu, będziesz mógł umyć te wszystkie naczynia, które nie miałeś czasu umyć, bo spieszyłeś się kolejną adnotację @Transactional postawić, odkurzysz sobie, bo to lepsze niż rzucanie encjami co by trafiły do dobrego bounded contextu, z rozpędu zrobisz z dziećmi rano daily, a wieczorem z partnerem retro i iteration planning. I już w niedzielę o 23 po raz kolejny mysląc o poniedziałku, dotrze do Ciebie, że przegrałeś życie, że dałeś się nabrać, miały być innowacje, nowe technologie, ciekawi ludzie i mid-level management, który wesprze Cię w Twoim rozwoju. A jest JSON, który wala się po projekcie, jak psie gówno na chodnikach, kiedy śnieg stopnieje, API REST zaprojektowane przez kryptoopcję SOAP’ową i tłusta baza na środku architektury, której inercja wsysa całą radość z życia i pochłania przypadkowych programistów, którzy odważą się wybrać wewnątrz jej na wyprawę by zmienić typ kolumny.
Mądrość, to umiejętność słuchania innych, pomimo własnego zdania.
corner case / edge case
impertynenckie
epikryza
dyskursus
miękka postawa
filuternie
dessous
Dziecko to strzała a rodzice to cięciwa.
Człowiek człowiekowi kontraktem.
antropomorficzny
homo deus ceneo
pacta sunt servanda
Plany są niczym, planowanie wszystkim.
hipnopedia
disruptive droika
lepiej umierać stojąc niż żyć na kolanach
telos
papierowe małżeństwo
en bloc [wym. ã blok] «całkowicie, w całości, np. ujmować coś»
expresis verbis
binary world
nibylandia
zblazowany